2

Боржники з аліментів із вівторка, 6 лютого, не зможуть виїхати за межі України та керувати транспортом.

Таке обмеження почне діяти відповідно до закону про посилення відповідальності за несплату аліментів, повідомив міністр юстиції Павло Петренко на прес-конференції у Києві, передає«Інтерфакс-Україна».

Із завтрашнього дня починає працювати спрощена процедура заборони виїзду за кордон для тих батьків, які є злісними неплатниками аліментів, тобто ті, хто більше шести місяців сукупно не платять аліменти своїй дитині, — сказав міністр.

Він нагадав, що 6 лютого набуває чинності закон, який підвищує відповідальність злісних неплатників аліментів.

За словами Павла Петренка, неплатників аліментів, згідно із законом, тимчасово, доки вони не виконають свого зобов'язання і не погасять заборгованості перед дитиною, позбавлятимуть прав керувати транспортним засобом, використовувати вогнепальну, мисливську, пневматичну зброю.

Проте обмеження в праві керування транспортними засобами не застосовуватимуть у разі, якщо вони позбавлять боржника основного законного джерела засобів для існування, якщо боржник використовує транспортний засіб з огляду на інвалідність, якщо він проходить військову службу, несе службу в АТО, а також у разі відстрочення або розстрочки у виплаті аліментів.

Глава Мін'юсту пояснив, що в разі, якщо неплатник аліментів не має матеріального майна або офіційного доходу і накопичує борг перед своєю дитиною з виплати аліментів, державний виконавець віднині має право складати протокол і направляти його до суду для застосування до такої особи адміністративної відповідальності у вигляді суспільно-корисних робіт, а зароблені там гроші перераховуватимуться дитині.

Окрім цього, неплатники аліментів тимчасово втрачають право надавати згоду другому з батьків на виїзд дитини, яка живе з одним із батьків, на короткий термін за кордон на навчання або лікування.