Верховна Рада України ухвалила Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обмежень у використанні допоміжних репродуктивних технологій».

За відповідний закон під час сесії Верховної ради сьогодні проголосували 250 депутатів з 346, що зареєструвалися в залі, інформує прес-служба ВРУ.

Закон встановлює, що в разі перенесення в організм іншої жінки ембріона людини, зачатого подружньою парою або одним з подружжя, батьками такої дитини є подружня пара, що зачала його.

Закон встановлює, що вік повнолітньої жінки, щодо якої застосовується допоміжні репродуктивні технології, не повинен перевищувати 51 рік на день штучного запліднення або імплантації ембріона.

Питання застосування сурогатного материнства чи штучного запліднення жінки понад 51 років вирішується в порядку, встановленому Кабінетом міністрів.

Крім того, закон встановлює, що сурогатне материнство може застосовуватися тільки у відношенні громадян України або іноземців – громадян тих країн, в яких такий метод репродуктивних технологій не заборонений законом.

Встановлюється, що умовами проведення сурогатного материнства є генетичний зв'язок дитини як мінімум з одним з майбутніх батьків і відсутність безпосереднього генетичного зв'язку з сурогатною матір'ю, крім випадків, коли сурогатною матір'ю є родич майбутніх батьків.

У разі підписання президентом України закон набуде чинності з 1 січня 2013 року.