Президент України Віктор Янукович підписав низку змін до Податкового кодексу щодо трансфертного ціноутворення згідно зі світовими принципами та в зв'язку з проведенням адміністративної реформи.

"Закон "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо трансфертного ціноутворення" запроваджує в Україні побудовані на світових принципах механізми контролю за визначенням цін у ризикованих з точки зору ухилення від оподаткування операціях, зокрема щодо операцій з юрисдикціями з низькими (менше на 5 відсоткових пунктів, ніж в Україні) ставками податку на прибуток та між пов’язаними особами. Під дію механізму трансфертного ціноутворення підпадатимуть операції, загальна сума яких дорівнює або перевищує 50 млн грн на рік. Цей закон дає можливість вирішити питання запобігання ухиленню від оподаткування, поставити бар’єр витоку капіталу до офшорних зон, забезпечити повноцінне наповнення бюджету та сплату податків господарюючими суб’єктами саме в Україні. Законом передбачається однорічний перехідний період, протягом якого бізнес матиме змогу адаптуватись до нових правил оподаткування: до тих підприємств, які подали звітність по контрольованим операціям, штрафні санкції не застосовуватимуться.

Підписаними В.Януковичем законами "Про внесення змін до Податкового кодексу України у зв’язку з проведенням адміністративної реформи", "Про внесення змін до Митного кодексу України у зв’язку з проведенням адміністративної реформи", "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України у зв’язку з проведенням адміністративної реформи" внесено зміни до Податкового і Митного кодексів, а також до інших законодавчих актів у зв’язку з проведенням адміністративної реформи.

Відповідні законодавчі зміни спрямовані на забезпечення функціонування єдиної загальної системи адміністрування податків і зборів, митних платежів, а також єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, яка впроваджуватиметься Міністерством доходів і зборів, що створене на базі Державної податкової служби та Державної митної служби.

Ще один схвалений Президентом закон "Про внесення змін до деяких законів України щодо статусу та умов функціонування Розрахункового центру з обслуговування договорів на фінансових ринках" надає Розрахунковому центру з обслуговування договорів на фінансових ринках статус банківської установи, яка підпадатиме під контроль і нагляд Національного банку України, пояснюють у прес-службі. При цьому виключною компетенцією Розрахункового центру залишається проведення грошових розрахунків за правочинами щодо цінних паперів та інших фінансових інструментів, вчинених на фондовому ринку, якщо проводяться розрахунки за принципом "поставка цінних паперів проти оплати".

Зі створенням належних умов функціонування та діяльності Розрахункового центру на фондовому ринку буде запроваджено ефективний механізм здійснення угод із купівлі-продажу цінних паперів. Це сприятиме спрощенню проведення розрахунків і контролю за виконанням операцій та скороченню маніпуляцій на біржовому ринку.

Викладач правових дисциплін Т.В.Демченко