photo5314405237592795407

Зерновиробництво є стратегічною галуззю економіки як Сумської області, так і України в цілому. Сумщина традиційно займалася виробництвом зерна і нині зернові та зернобобові культури займають понад 54% в структурі посівних площ регіону.

Так у Сумській обласній універсальній науковій бібліотеці відбулася цікава науково-практична конференція, присвячена регіональним особливостям зерновиробництва та перспективам його розвитку.

На конференції були присутні: Дубовик О.О. – старший науковий співробітник Інституту сільського господарства Північного Сходу НААН, кандидат с.-г. наук, Барсукова Г.В. – представник Департаменту агропромислового розвитку Сумської обласної державної адміністрації, Максименко А.О., Грек В.В. – представники Асоціації фермерів та приватних землевласників Сумської області, фермери, викладач економічних дисциплін Неженець О.П., викладач технологічних дисциплін коледжу Шаповал І.Г та студенти 2-го курсу обліково-фінансового відділення.

Активно обговорювалися питання пов'язані з проблемами розвитку зерновиробництва на Сумщині, зокрема можливість експорту та підвищення конкурентоспроможності зерна, підвищення економічної ефективності зернового господарства. Зацікавив присутніх й напрям селекційної роботи: переваги використання нових сортів зернових культур, питання покращення зимостійкості озимих культур, підходи для вибору сортів для вирощування озимої пшениці, демонстраційні полігони та ін.

Особливо пожвавлення аудиторії викликав виступ фермера Грека В.В., який не тільки озвучив актуальні проблеми насінництва та вирощування зерна в регіоні, а й запропонував шляхи вирішення цих проблем. Студенти та викладачі коледжу були активними: задавали питання, дискутували, формулювали свої думки.

Щиро дякуємо всім учасникам за грунтовні доповіді, обмін думками, цінні поради. Організаторам конференції дякуємо за можливість чудового діалогу та чудову підготовку заходу. Сподіваємося на подальшу плідну співпрацю!

Викладач економічних дисциплін О.П. Неженець