DSC5509

19 квітня 2018 року на базі бібліотеки коледжу відбулось засідання обласного методичного об'єднання завідувачів бібліотек ВНЗ І-ІІ р.а.

У коледж приїхали бібліотекарі з Малого Висторопа, Лебедина, Шостки, Конотопа, а також з сумських коледжів – машинобудівного, будівельного, медичного училища, Сумського вищого училища мистецтв ім. Д.С. Бортнянського, з Сумської обласної універсальної наукової бібліотеки. Тепло привітав учасників засідання директор коледжу Чортенко Андрій Миколайович.

Відкрила засідання викладач бібліотечних дисциплін СВУМіК ім. Д.С. Бортнянського Кратенко Анна Олександрівна, яка винесла для обговорення тему «Актуальні засади розвитку сучасної бібліотеки ВНЗ. Особливості впровадження інновацій в роботу бібліотек навчальних закладів України».

З доповіддю-презентацією «Портфоліо – сутність та значення в роботі бібліотекаря» виступила завідувач бібліотеки коледжу СНАУ Понкратова Людмила Миколаївна, яка представила і охарактеризувала етапи створення, як особистого, так і загалом бібліотечного портфоліо. Людмила Миколаївна продемонструвала на екрані також власне портфоліо і портфоліо бібліотеки. Всі бажаючи мали змогу завантажити собі теоретичну презентацію щодо створення портфоліо для подальшого опанування.

Зі змістовною доповіддю «Систематизація документів відповідно до прийнятої в межах бібліотеки таблиць кваліфікації (УДК)» виступила завідувач відділу «Обробки літератури та організації каталогів» СОУНБ Сердюк Олена Олексіївна. Вона також поділилася презентаційним матеріалом, охарактеризувала основні етапи переходу бібліотек на УДК, надала корисні методичні поради щодо індексування фонду згідно з таблицями УДК.

Про власну проектну діяльність розповіла завідувач відділу «Інформаційних технологій та електронних ресурсів» СОУНБ Отич Надія Миколаївна.

Хочеться подякувати студентам коледжу Б. Кривоконь, Луговик Ю., О.Шевчун, Майбороді А., Мусієнко Ю., Макаренко В., Кущ А., Близнюку А., які у перерві для учасників засідання виконали літературно-музичну композицію «Українці – ми єдина сім'я».

Завідувачі бібліотек ВНЗ І-ІІ р.а. у ході засідання жваво обговорювали питання впровадження ІКТ у роботу, переіндексування бібліотечного фонду (УДК), з задоволенням ознайомились з представленим досвідом роботи бібліотекарів коледжу, у тому числі з методичними матеріалами виставки – сценаріями, інформаційними буклетами, тематичними папками, бібліографічною продукцією тощо. Прикрасою засідання стала виставка-хобі «Руками створена краса», експонати для якої підготували студенти, викладачі і співробітники коледжу.

Від себе особисто, від колективу бібліотеки, а також учасників засідання хочу висловити подяку адміністрації коледжу, директору Чортенку Андрію Миколайовичу, викладачам і студентам за підтримку і якісну організацію заходу.

Завідувач бібліотеки Понкратова Людмила