Інтелектуальне літературно-мовне кафе

Що може бути краще, ніж спілкування у колі друзів? А коли це спілкування передбачає ще й отримання нових знань, або засвоєння й удосконалення вже набутих, то це просто чудово!

16 березня у читальній залі бібліотеки відкрилось інтелектуальне літературно-мовне кафе, гостями якого стали студенти гр.411, 412, викладачі, бібліотекарі. Адміністратор кафе Понкратова Л.М. і шеф-кухарі Гриценко Г.В., Палецька Л.В. запропонували студентам взяти участь в інтелектуальній грі, присвяченій рідній мові.

Дві команди «Ерудит» і «Мовознавці» спробували свої сили і активно виборювали право стати найкращими знавцями української мови і літератури.

Меню, запропоноване шеф-кухарями, було найрізноманітнішим. Це й закуски: «Мовний вінегрет», «Поезія під шубою» і основні страви: «Портретні завиванці по-особливому», «Літературна (театральна) солянка». Це і десерти: штрудель «Майстерня редактора», коктейль український «Народ скаже, як завяже»! Все треба було спробувати і виконати завдання!

Експертну оцінку провело наше професійне журі у складі викладача української мови, заступника директора з навчальної роботи Лук'яненко Л.М., викладача української літератури Генайтус О.В.

У нашому кафе можна було не тільки насолодитися смачними стравами, але й відпочити, послухавши музику. Також адміністратор і шеф-кухарі перевірили, як же вболівальники знають українську мову й літературу і провели з ними бліц-турнір.

Родзинками заходу виявилися страви «Поезія під шубою» і «Літературна (театральна) солянка». Студенти Березовська Валерія, Тихий Олександр, Соляник Світлана, Констанжи Альона, Гаркавенко Юлія гарно прочитали поезії, показали театральні інсценівки. До речі, ціна за виконання «театральної солянки» була договірною. Наше журі за яскраве виконання завдання поставило обом командам по 50 балів!

У літературно-мовній грі перемогла дружба! Команди добре підготувались і показали гарні знання. Лідером протягом гри були «Ерудити» (із зовсім невеликим відривом ), але все вирішила дуель капітанів, завдяки якій «Мовознавці» наздогнали «Ерудитів» і зрівняли рахунок!

Мова є тим річищем, що несе рідне слово від покоління до покоління. Пам'ятаймо застереження нашого класика Панаса Мирного: «Мова – така ж жива істота, як народ, що її витворив, і коли він кине свою мову, то вже буде смерть його душі, смерть всього того, чим він відрізняється від других людей».

Дякуємо за плідну співпрацю кураторам Ярем О.А., Бісік С.Г, викладачам Лук'яненко Л.М., Генайтус О.В. і запрошуємо в гості до нашого літературно-мовного кафе!