IMG 1172

Нещодавно першокурсники коледжу СНАУ побували на екскурсії у Державному ліцеї-інтернаті з посиленою військово-фізичною підготовкою «Кадетський корпус» імені І. Г. Харитоненка.

Заклад є історичною памяткою ХХ століття. Він був заснований відомим меценатом і патріотом, цукорозавдочиком Іваном Герасимовичем Харитоненком.

Студенти коледжу з великою зацікавленістю слухали розповідь екскурсовода про багату історію та традиції ліцею, роздивлялися стенди, експонати та приміщення, знайомилися з  умовами навчання та побуту ліцеїстів.

Душу - Богові, Життя - Вітчизні, Честь - нікому! Ці слова - гасло навчального закладу. Метою  навчання у ліцеї  є виховання громадянина України на кращих традиціях українського народу, самовідданого служіння Батьківщині, готовності до захисту її незалежності та територіальної цілісності.

Навчальний заклад має право   пишатися своїми вихованцями. 70 % викладацького складу та випускників ліцею приймали участь у військових діях на Сході України.

Розповідь про відданість Батьківщині, готовність до самопожертви торкнула душу і серце, заставила першокурсників коледжу замислитися. А викладач ліцею наголосив, що патріотизм в нинішній час повинен проявлятися не лише в безпосередній борні із зовнішнім ворогом на Сході України, не тільки в надзвичайних ситуаціях, а має бути звичним станом повсякденного життя людини. Патріотом має бути кожен, тому що в патріотизмі зберігається все найкраще, добре: любов до Батьківщини, повага до батьків, сміливість, чесність, любов до мови, відданість. А це міцний фундамент для відновлення України.

Штанько Ірина, студентка 411 групи

Лазоренко Марія, студентка 111 групи