За волю, у вічність

17 лютого 2016 року у читальній залі бібліотеки відбулась відеогодина, присвячена Дню пам'яті Героїв Небесної Сотні. Учасники – студенти гр.411, бібліотекарі, викладачі.

Завідуюча бібліотекою Понкратова Людмила Миколаївна розповіла присутнім про День Героїв Небесної Сотні, який утверджено Указом Президента України П. Порошенком 11 лютого 2015 року з метою увічнення великої людської, громадянської і національної відваги та самовідданості, сили духу і стійкості громадян, гідного вшанування подвигу Героїв Небесної Сотні, які віддали своє життя під час Революції гідності (листопад 2013 року – лютий 2014 року). Завдяки їм змінено хід історії нашої держави, вони захищали ідеали демократії, відстоюючи права і свободи людини, європейське майбутнє України.

Людмила Миколаївна разом з Ольгою Вікторівною Генайтус, викладачем української літератури, провела віртуальний огляд видань, присвячених подіям на Майдані. Діти ознайомились з книгами О.Забужко, О.Виноградова, А.Мухарського, В.Карп'юка, Р.Савчака та інших українських митців, які працювали над створенням тематичних літературних творів, аби жодна година важливого періоду в житті України не залишилася забутою.

Бібліотекар Палецька Лариса Вікторівна запропонувала відновити хронологію подій Майдану і всі присутні переглянули відеоролик бібліотеки: «За волю, у вічність», до якого були включені відеофрагменти декламування народом України і С. Нігояном( учасником і одним із бійців 3-ї сотні Самооборони Майдану, вбитому під час протистояння на вулиці Грушевського в Києві) уривків з поеми Т.Г.Шевченка «Кавказ» і відео «Штурм Майдану».

Присутні заходу вшанували пам'ять загиблих Героїв Небесної Сотні хвилиною мовчання.

Як вважає директор Центру досліджень проблем громадянського суспільства Віталій Кулик, «для значної частини суспільства Майдан справді став символом зміни її свідомості, усвідомлення себе політичною силою, тими, хто може впливати на прийняття рішень та від волі яких в цій країні залежить все».

Вічна пам'ять Героям!