IMG 20171220 135434

Двадцятого грудня на базі коледжу Сумського НАУ було проведено тренінг під назвою «Інструменти участі громадян для впливу на прийняття рішень», що включав у себе механізми, способи взаємодії з органами місцевого самоврядування та їхніми представниками через звернення громадян, електронні петиції, особисті прийоми громадян, громадські слухання. До заходу були залучені представники студентського самоврядування як правового, так і обліково-фінансового відділення.

У якості тренера виступила представник Інституту «Республіка», Активна Громада Сум, Педько Марина Олексіївна. У рамках тренінгу учасники отримали інформацію щодо важливості бути активними громадянами міста, як ефективно комунікувати з представниками влади на місцях, та як і де прописаний сам механізм комунікації з владою. IMG 20171220 135524Окрім того, обговорили і проблеми, з котрими учасники тренінгу стикаються буквально кожного дня або у себе в будинку, або на прибудинковій території. Так, гострою для переважної більшості стала проблема дорожнього покриття у дворах багатоповерхівок, відсутність освітлення прибудинкової території у нічний та вечірній час доби, а також сміттєві майданчики. І відповідно до цього, розібралися у кого з представників місцевої влади є повноваження на вирішення цих нагальних проблем, та як правильно у цій ситуації написати звернення.

Після завершення тренінгу найактивнішим учасникам додатково було запропоновано для закріплення інформації влаштувати зустріч з представниками місцевого самоврядування. Тому з нетерпінням студенти будуть чекати на таку зустріч вже після новорічних свят.

«Звичайно, велика подяка Марині Олексіївні за цікавий, продуктивний тренінг, а також за велику кількість нової та корисної інформації, котру безпосередньо учаснику зможуть застосовувати на практиці, адже зв'язок мешканців із владою має бути ефективним та результативним,» – сказав Дмітрєвський Даніїл, студент правового відділення, учасник тренінгу.

Д.О. Дмітрєвський